Státy USA

...vyberte stát který Vás zajímá     Státy USA jsou členové americké federace, které, spolu s územím Washingtonu, D.C. tvoří území USA. Všechny státy USA (s výjimkou Nebrasky) mají dvoukomorový parlament, jehož označení je stát od státu odlišné, a každý stát deleguje dva senátory do senátu USA. V čele státu je guvernér, který je zároveň předsedou vlády. Každý stát USA má také vlastní ústavu, soudní systém, policii a další orgány, dále mají též svojí vlajku, pečeť, hymnu, květinu, státní strom, státní nerost (kámen), státní zvíře atd...
     V hlavní části USA najdete 47 států USA a 1.federální distrikt (District of Columbia - hlavní město USA - Washington, D.C., které sice požívá zvláštního statusu). Zbývajícími 2 státy jsou Aljaška která tvoří severozápadní výběžek Severní Ameriky a Hawajské ostrovy ve střední části Tichého oceánu.
Pod svrchovanost USA patří přidružené státy Portoriko a Severní Mariany, zámořská území Americká Samoa, Guam, Panenské ostrovy USA a několik ostrovů v Tichém oceánu.

 

logo vyberte si stat

InfoAmerika doporučuje: