Nejpopulárnější místa v USA Nejpopulárnější místa v USA

  • Autor: Katka Havlíková
  • Vytvořeno: 08. 04. 2013
  • Aktualizováno: 04. 01. 2014

logo kam-se-urcite-podivat

 

LasVegas1

Las Vegas, Nevada je největší centrum zábavy pro dospělé na celém světě. Toto vyhlášené město nabízí  hazard, pompézní zábavu a neuvěřitelně marnivou architekturu. Obrovské skleněné pyramidy, pestrobarevné hrady, repliku Eiffelovi věže, Benátek a mnoho dalšího můžete vidět v tomto městě. Las Vegas se rozkládá nedaleko části největší krajiny jihozápadu a nedaleko najdete i věhlasný Grand Canyon (Velký kaňon) a Death Valley (Údolí smrti).

New York City, New York je největší metropolitní centrum v USA. Je proslavené Sochou Svobody, ale najdete zde i Sjednocené Národy (United Nations), muzea, divadlo Broadway, restaurace, Times Square, noční život a budete mít neskutečnou možnost nakupovat. Je to obrovské zářivé město, které nikdy neusíná. Je zde mnoho příležitostí pro zábavu:  noční bary, bary, divadla a sportovní arény. Množství kulturních zajímavostí zde najdete v muzeích, uměleckých galeriích a koncertních síních.

NewYork

LosAngeles

Los Angeles, California je druhé největší město v USA a největší metropolitní centrum na západním pobřeží. Najdete zde i Hollywood, Beverly Hills - domov filmových hvězd. L.A. má příjemné subtropické podnebí s mílemi pláží pokrytých bílým pískem. Je to město rozkládající se blízko mnoha přírodních zajímavostí jako je okázalá pobřežní čára od Big Sur, divočina Sierrských Nevadských Hor (Sierra Nevada Mountai) a prostá krása Mojavské pouště. Je vzdálené jen půl dne cesty  od Las Vegas v Nevadě.

Washington DC , hlavní město USA, je krásné a zajímavé. Je plné četných památníků, muzeí a veřejných parků včetně Bílého Domu (White House), US Capitolu a mnohých jiných vládních budov. Ve Washingtonu můžete vidět mnoho zajímavých věcí. Washington má různorodou populaci a velkou rozmanitost etnických restaurací. Je vzdálen jednu hodinu jízdy od přístavního města od Baltimore a půl dne jízdy od  New Yorku.

WashingtonDC

SanFrancisco

San Francisco, California je další velké město v Kalifornii. Je menší než Los Angeles a nemá teplé tropické pláže, ale o to je mnohem více malebnější. Hillside streets  lemovaná  viktoriánskými domy, nepřehlédnutelná velká modrá zátoka obklopená  horami. Historické tramvaje stoupají strmými ulicemi a velkolepý Golden Gate Bridge dotváří  Pacifickou zátoku. San Francisco je vzdáleno méně než hodinu jízdy  od Napského Údolí (Napa Valley) a Sonomského Údolí (Sonoma Valley), polovinu dne od krásného Yosemitského Národního Parku (Yosemite National Park).

Hawaii je řetěz sopečných ostrovů v středu Pacifického Oceánu. Je to tropický ráj se skoro dokonalým celoročním počasím, fantastickými plážemi a okázalými  scenériemi. Je to místo kam se mnoho párů uchyluje trávit líbánky. Je ideálním cílem pro plavání, opalování, surfování, plavbu na lodi, rybaření,golf a tropický výzkum.

Hawaii

Alaska

Alaska je velká severní divočinová hranice USA. Pokrývá obrovskou oblast, která vyčnívá z deštných lesů až k Pacifickému pobřeží, k tundře,  za polární kruh a podél širokého souostroví sopečných ostrůvků. Lesy a potoky se hemží rybami a divokou zvěří jako jsou fascinující, ale nebezpeční medvědi (Kodiak bears). Ledovce a zasněžené vrcholy poskytují množství nádherných pohledů. Většina Alasky je dostupná pouze leteckým taxi, na kánoi a pěšky. Je populárním cílem pro lovce, rybáře, fotografy a průzkumníky divoké přírody.

New Orleans, Louisiana je město s největším evropským nádechem. Španělské a francouzské kultury splývají s afro-americanskými a karibskými vlivy a tvoří toto exotické město u ústí řeky Mississippy (Mississippi River). New Orleans je proslaveno jazzovou hudbou, divokým nočním životem a jemnou Cajun kuchyní. Každý rok v únoru, se celé město ponoří do celotýdenní karnevalové oslavy známé jako Mardi Gras. 

NewOrleans

OrlandO

Orlando, Florida je největším centrem pro rodinnou zábavu na celém světě. Nabídne Vám Disney Svět (Disney World), největší komplexní rodinné pobavení na této planetě, plus Universal Studios, Mořský Svět,  a mnoho dalších zajímavostí. Stovky menší zábavy jsou umístěny poblíž. Týdny můžete  v Orlandu utrácet a stejně neuvidíte úplně vše. Navíc, Florida nabízí báječné tropické pláže a možnost si celoročně zahrát golf a tenis.

Grand Canyon National Park, Arizona je jeden z největších přirozených divů světa. Je to kaňon hluboký 1.500 metrů, přes 20 km široký a 150 km dlouhý. Vnitřek Kaňonu je ozdobený obrovským bludištěm mnohobarevných stolových hor, útesy a mysy které jsou přerušované labyrintem menších kaňonů a roklin. Hra slunce a stínu dopadající na skalnaté vrstvy kaňonu vytváří úchvatný pohled který je nejlépe vidět od návštěvnického centra na jižní hraně. Jediný přístup na dno kaňonu je možný, když sejdete nebo na mezku sjedete strmé stezky.

GrandCanyon

YellowstonneNP

Yellowstone National Park, Wyoming má největší sbírku gejzírů, termálních pramenů a termálních úkazů na světě. Tento obrovský Národní Park je ve velkém množství obydlený bizony, vlky, medvědy a divokými zvířaty. Má obrovské rozlohy divočiny, ale mnohé z  hlavních zajímavostí jsou snadno dostupné od silnic a zabraňují tak setkání s divokou zvěří. Yellowstone leží nedaleko od Grand Teton National Parku, Skalnatých  hor (Rocky Mountains) a  Montany.

Yosemite National Park, California obsahuje jedno z nejkrásnějších horských údolí. 2.000 stop vysoké svislé žulové útesy a skoro tucet, vodopádů vymílajících Yosemitské Údolí. V tomto ohromném parku najdete i háje obrovských stromů Sequoia (Sequoia trees), horské louky a zasněžené vrcholy hor. Je to ráj pro horolezce, táborníky, fotografy a turisty.

YosemiteNP

 

 

InfoAmerika doporučuje: